Poniabudės ekstraktas

Paprastoji poniabudė (Phallus impudicus) – poniabudžių (Phallus) genties grybas, liaudyje vadinamas Žemės taukais arba vilkagrybiu. Šis grybas paplitęs Europoje, Šiaurės Amerikoje bei Rytų šalyse, Kinijoje, Indijoje, Taivane. Dažniausiai sutinkamas lapuočių miškuose liepos – rugsėjo mėnesiais.

Nepaisant stipraus kvapo, jis nėra nuodingas ir jauno grybo vidiniai sluoksniai gali būti valgomi žali, jie pasižymi į ridikėlius panašiu skoniu bei traškia tekstūra. Šis grybas ypač populiarus Prancūzijoje, parduodamas žalias arba marinuotas, taip pat Vokietijoje naudojamas dešrelėse.

Pagal istorinius šaltinius Lietuvoje šis grybas dažniausiai buvo valgomas žalias su grietine, paskaninant druska ir pipirais, taip pat buvo daromi tinktūrai, antpilai su degtine ar vynu bei džiovinami žiemai.Viduramžių Vokietijoje šis grybas buvo naudojamas kaip vaistas nuo podagros, o šiaurės Juodkalnijoje šio grybo tirpalu buliai būdavo tepami prieš koridą, norint padaryti juos stipresniais.

Mokslininkų komandos kuruojamos Dr. Kuznecovo moksliniame darbe pavadinimu „Phallus impudicus kaip trombozės profilaktika krūties vėžiu sergantiems pacientams, kuriems taikoma chemoterapija ir hormoninis gydymas“. Jo rezultatai parodė, kad poniabudės ekstraktas gali būti naudojamas venų trombozės mažinimui, slopinant trombocitų agregacijos lygį. Jis taip pat rekomenduojamas vartoti profilaktiškai praturtinant kasdieninę mitybą.

Vartojimas: 5-10 ml (1-2 arbat.šaukšteliai) į 0,5 stiklinės šilto vandens prieš valgį arba 1 val. po valgio. Prieš vartojimą suplakti. Atidarius laikyti šaldytuve.

Mūsų parduotuvėje galite įsigyti šiuos poniabudės produktus

Grįžti į tinklaraštį