Chlorofilo nauda

Chlorofilo nauda

Chlorofilas

Chlorofilas – augalinis pigmentas, nudažantis lapus žaliai. Chlorofilą puikiai įsisavina žmogaus organizmas. Chlorofilas iš augalų (liucernos, spyglių, dumblių, dilgėlių ir kt.) yra išgaunamas pramoniniu ekstrakcijos būdu. Gaunami įvairūs chlorofilo dariniai: vario, geležies ir natrio chlorofilinas. Natrio chlorofilinas išgaunamas iš paprastosios eglės. Spygliuočių eliksyre natrio chlorofilino yra 0,05 % (1 valg. šaukšte – 5 mg). Jo sudėtyje yra chlorofilo A ir chlorofilo B dariniai, riebiųjų rūgščių ir dervinių rūgščių natrio druskos, įvairūs mineralai (geležis, kalis, magnis, cinkas, varis, manganas, kalcis, natris, kobaltas ir kt.  
Istorija Kad chlorofilas labai naudingas ir reikalingas žmogaus organizmui, žinojo jau Antikos graikai: jie perdirbdavo žalius augalų lapus ir gautą substanciją naudodavo žaizdų, sumušimų, įdrėskimų gydymui. Tradiciškai chlorofilas buvo naudojamas kaip priemonė naikinanti blogą kūno kvapą, esant virškinimo problemoms, anemijai - kaip priemonė stimuliuojanti kraujo kūnelių gamybą. Taip pat chlorofilas suteikdavo energijos dirbant sunkius darbus, atsigaunant po ligų. Jau 1960 metais Leningrado mokslininkai atliko natrio chlorofilino, esančio chlorofilo sudėtyje, tyrimus. Bandymuose su gyvūnais nustatyta, kad jis padeda reguliuoti kraujospūdį, reguliuoja diurezę, gerina kraujo sudėtį, neleidžia atsirasti anemijai, gelbsti apsinuodijus toksinais, padeda greičiau pasveikti. Švitinami gyvunai, kuriems buvo leidžiamas natrio chlorofilinas, ilgiau išgyvendavo ir netgi pasveikdavo.  
Nauda Chlorofilas stiprina imuninę sistemą, stimuliuoja kraujo gamybą, atnaujina raudonuosius kraujo kūnelius, padidina hemoglobino kiekį. Skystas chlorofilas „Spygliuočių eliksyras“ rekomenduotinas senjorams ir žmonėms su nusilpusiu imunitetu. „Spygliuočių eliksyras“ taip pat rekomenduotinas gyvenantiems ar dirbantiems padidintos radiacijos ar užterštumo zonose, visą dieną dirbantiems uždarose patalpose, gaunantiems mažai saulės šviesos. Chlorofilas gerina miego kokybę, suteikia energijos, šalina nuovargį, padeda atstatyti organizmą po didelių fizinių krūvių, todėl labai tinka sportininkams. Chlorofilas puikiai reguliuoja skysčių šalinimo iš organizmo funkcijas. Jei geriamas iš ryto, nevalgius, atpalaiduoja inkstus ir šlapimo pūslę nuo susikaupusių per naktį skysčių ir šlapimo rūgštis. Taip pat galima skalauti nosį susirgus sloga bei gerklę atsiradus kariesui ar dantenų uždegimui.
Grįžti į tinklaraštį